Sipariş ve Destek05325416505

Cinsel Sağlık

Varistasi Plus Gel Gambe Varis Kremi

  • Stok Kodu: 418
  • Kategori: Cinsel Sağlık
  • Markası: Varistasi Plus
%13İndirim
KDV Dahil
69.00TL
Piyasa Fiyatı
79.00TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
Adet Sepete Ekle
Bu Kategorinin En Çok Satanları
ÖZELLİKLER
ÖDEME SEÇENEKLERİ
YORUMLAR
GARANTİ VE KARGO

Varis Nedir, Nasıl Oluşur?

Bacaklarda cildin hemen altında görülen varisler,  toplardamarların genişlemesi ve kıvrıntılı bir şekille bürünerek uzamasıdır. Varisin nedeni toplardamarlardaki kapakların işlevlerinin kaybıdır.

Varis, vücudun her yerinde olabilir ancak daha çok yaygın olarak bacaklarda ve diz eklemlerinde görülür. Varisler çoğu zaman bacak derisinin altında kılcal damar çatlamaları veya örümcek ağı şeklindedir. Baldırdan kalçaya kadar olan bölgede yayılan mavimsi renkte değişik çaplarda kıvrıntılı veya mor ipliksi kabarıklılar şeklinde olabilir.

Varislerin toplumdaki sıklığı :
*Genel anlamda kadınların %50-55’inde, erkekler de ise %40-45’inde çeşitli toplardamar sorunu bulunur.
*Varis,  50 yaş üzerindeki her iki kişiden birinde vardır.

Varisler yıllarca görünüm dışında bir şikayete yol açmadan kalabilir. Zamanla ağrılı hale gelebilir. Bacaklarda şişme ve bir süre sonra kronik toplardamar (vanöz) yetmezliği gelişebilir.
Varisli olan damarda kan pıhtısı oluşabilir ve tromboflebit olarak biline bu durum bacakta ağrı, şişme ve kızarıklık olur.

Bu kapaklar kalıtımsal (ailevi) ya da edinsel (çevresel, mesleki vs) nedenlerle tahrip olursa işlev göremez ve kanın geriye kaçar. Venöz yetmezlik denilen bu durum varislere yol açar. Kapak yetmezliği –reflü sonucu toplardamardaki kan yerçekimi etkisiyle kalbe gidemeyip geri kaçarak birikir ve cilt altında kılcal damarların genişleyerek varislere dönüşmesine yol açar.  Zaman içerisinde geri kaçan daha büyük varislere yol açar.

Bu bükülmüş kan damarları yetişkinlerin %66’sında görülmektedir.

Varis daha geniş kan damarlarında görülen bir damar problemi olup damarlar şişmiş ve burulmuştur.
Koyu mavi renkli ve deriden fırlayacakmış gibi görünürler.
Varis vücudun her yerinde olabilir ancak daha çok bacak ve diz ekleminin arkasında yer alırlar.

Varisin Bulguları Nelerdir?

Varisler ciltte kozmetik sorunlar oluşturabildiği gibi uzun süre ayakta kalındığında bacaklarda artan ağrılara sebep olur. Bu ağrı başlangıçta ayakları yukarıda tutarak azalırken zamanla sürekli hale gelebilir. Ağrının dışında bacaklarda dolgunluk hissi, krampları, renk değişikliklerine (pigmentasyon) neden olur. Varisler ilerledikçe yakınmalar artar, bacaklarda şişlik, cilt altında kanamalar ve iyileşmeyen ülsere yaralar ortaya çıkar. Zamanla toplardamarlar içerisinde durağanlaşan kan pıhtılaşır ve buradan kopan parçalar da akciğer embolilerine yol açar.

Varis Türleri : Varisler büyüklüklerine ve cilte yakınlıklarına göre tanımlanır ve 3 tür varis vardır. Kılcal varisler (telenjentazi-küçük varisler), orta boy varisler (ağsı-retiküler varisler), büyük varisler (variköz venler) dir.

Varisin sık görülebileceği kişiler faktörler
Yaşlılık ,  Genetik,  Hormonal değişiklikler, Gebelik, Şişmanlık,  Aşırı güneşlenmek,  Toplardamar tıkanıklığı, Uzun süre ayakta durulan meslek grup çalışanları,

VARISTASI PLUS GEL GAMBE

Bacak ve ayaklardaki yorgunluk hissinin, ağırlığın ve şişkinliğin giderilmesinde Varistasi PLUS GEL GAMBE’ın kullanılması tavsiye edilir.
Belirli durumlar sebebiyle (rahatsız ayakkabılar, uzun süre ayakta kalma, uzun, yorucu günler) bacaklarda ve ayaklarda oluşan yorgunluk hissinin, ağırlığın ve şişkinliğin giderilmesinde varistasi canlandırıcı jel mükemmel bir çözümdür. Varistasi , damar dokularının sağlığının doğal şekilde korunmasına yardımcı olarak küçük kan dolaşımının fizyolojik işlevine yardımcı olmaktadır.
Etki
Dekonjestan
Kanamayı durdurucu
Anti-varikoz
Anti-oksidan
Vazo konstriksiyon

Nerede kullanılır
Filibit
Lenfodemi
Kronik damar problemleri
Şişmiş ayak ve bilekler
Hemoroid

VARISTASI PLUS GEL GAMBE

- DERMATOLOJİK OLARAK TEST EDİLMİŞ FORMÜL
- %100 DOĞALDIR
- KORUYUCU VE RENKLENDİRİCİ İÇERMEZ
- BİYOLOJİK ÖZLER İÇERİR,
- GDO’SUZDUR,
- MİKROBİYOLOJİK OLARAK KONTROL EDİLMİŞTİR

Kullanımı:  Rahatsızlık hissettiğiniz bölgelere günde bir veya iki kez, tamamen emilene kadar, dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapılarak uygulayınız. Tam bir tedavi için, ürünü aralıksız 20 gün boyunca kullanın sonrasında bir hafta ara verin. Bunu 2-3 aylık dönemler halinde gerektiği şekilde uygulayın.

Uyarılar: GEBELİKTE KULLANILMAMALIDIR.
Tavsiye edilen günlük miktar kullanımı aşılmamalıdır.
Üç yaşın altındaki çocukların erişebilecekleri yerlerden uzak tutunuz.

İçindekiler: At kestanesi ekstresi, Gotu Kola ekstresi, Süpürge Otu ekstresi, Yaban Mersini ekstresi, Doğal Mentol, Cadı Fındığı Suyu, Çemen Otu ekstresi, Etoksillenmiş Küretaj Hint Yağı.

HARİCEN KULLANIM İÇİNDİR

KALİTE ONAYLI
Ürün, üretimin her bir safhasının garanti altına alındığı, UNI EN ISO 9001:2000 kalite sistemi belgesi almış laboratuarlarda geliştirilmiştir.

ICEA/AIAB BELGELERİ; (Associazione Italiana Agricoltura Biologica)

Bu belge, çevre etkisinin aza indirgenmesi ile birlikte doğal menşeli ham maddelerin kullanılması sağlandığından, insan sağlığının ve içinde yaşadığımız çevrenin korunmasını garantilemektedir.

İTALYADAN İTHAL EDİLMİŞTİR.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 3 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.